Dr. Szentgyörgyi Imre tájfutó emlékverseny versenykiírása

Pályaadatok - Information on the Courses

Nevezés a Szentgyörgyi versenyre (csak vasárnapra)

POSTÁS KUPA 2011. április 9-10.  Pilisszentlélek VERSENYÉRTESÍTŐ

***********************************************************************

2011. évi üzemi tájfutó bajnoksága

A Nemzetközi Postás Kupa tájékozódási futó versenyen a hagyományoknak megfelelően szabadidő sportolói is részt vettek a Dr.Szentgyörgyi Imre emlékversenyen.

Tájfutó üzemi bajnokság első forduló
Dr. Szentgyörgyi Imre emlékverseny

Április 8-án Pusztavacs környékén, a nemzetközi Postás kupával egy időben és helyen került lebonyolításra az üzemi tájfutó bajnokság első fordulója. A postás és hírközlési dolgozók egy igazán nagy tájfutó verseny keretében mérhették össze tudásukat, hiszen a Postás kupán tíz országból több mint ezer versenyző állt rajthoz. Az esemény olyan terepen került lebonyolításra, ahol 40 éve nem rendeztek versenyt, így a frissen készült térképen kitűzött pályák mindenkinek újdonságot jelentettek a homokbuckás, változatos növényzetű terepen. Ez a verseny egyébként Dr. Szentgyörgyi Imre, a tájfutó szakosztály egykori vezetőjének emlékére lett 20 évvel ezelőtt kiírva, és azóta is minden évben megrendezi a tájfutó szakosztály.

4. Mitterer Andrea Posta 248 %

Pontverseny (DISQ beszámít a sorba, de csak 1 pontot ér)

- 1 x 2 fős csapatverseny (egyéni indulás is megengedett),
- négy kategóriában: FN-39 (1967-ban vagy később született férfiak és nők)
FN40- (1966-ban vagy korábban született férfiak és nők)
FN-14(1992-ben vagy később született fiúk és lányok)
FN-M (tájfutó minősítéssel rendelkező postás és távközlési dolgozók
egyéni versenye)
Gyermekek 14 éves korig csapattagként indulhatnak az FN40- kategóriában is.
- hosszú-, normál-, rövidtávú és éjszakai pályákon, valamint egy pontbegyűjtő verseny a
tájfutó versenyek szabályai szerint.

Időpontok, helyszínek és versenytávok:
1. 2006. április 8. szombat, Duna-Tisza köze (Pusztavacs) Hosszútávú bajnokság (6-7 km)
(Dr. Szentgyörgyi ev.)
2. 2006. május 12. péntek, Budai-hegyek, (Piliscsaba-lőtér) Éjszakai bajnokság (3,5-4 km)
3. 2006. Június 4. vasárnap, Pusztavacs Rövidtávú bajnokság (3,3 km)
4. 2006. szeptember 24. vasárnap, Normáltávú bajnokság (4,5-5 km)
5. 2006. november 19. vasárnap, később jelöljük ki Pontbegyűjtő verseny (60 perc)

Résztvevők: postás, távközlési és műsorszóró dolgozók és hozzátartozóik, postai és távközlési
iskolák hallgatói;

Nevezési határidő: a versenyek időpontja előtt 10 nappal az intézmény nevének, a csapatok számának és a versenyfelelős nevének, címének, telefonszámának megadásával.

Nevezési cím: Postás-MATÁV SE Tájfutó Szakosztály.
1149 Budapest, Róna u. 86-100. Nevezési díj nincs.

Értékelés:
- az egyes fordulókon mindegyik kategóriában az a csapat győz, amelyik mindegyik ellenőrzőpontot megtalálta és a legrövidebb idő alatt ér a célba. Ellenőrzőpontot kihagyó csapatok hibapontot kapnak. A pontbegyűjtő versenyen a 60 perc alatt begyűjtött pontok száma és a verseny teljesítésének ideje dönti el a helyezési sorrendet.
- 5 forduló alapján a legtöbb pontot gyűjtő szervezet nyeri az összesített üzemek közötti bajnokságot. Az egyes fordulókon minden csapat az eredménysorrend szerinti pontot kapja (fordított sorrendben). A négy kategóriában a csapatokat külön értékeljük. Az így szerzett pontokhoz hozzá kell adni annyi pontot, ahány fő az adott szervezetből indult.

Díjazás: - fordulónként, kategóriánként az első három helyezett csapat vagy egyéni versenyző díjazásban részesül
- 5 forduló alapján a legtöbb pontot gyűjtő szervezetek a “Budapesti üzemi tájfutó bajnokság - 2005” feliratú
serleget nyeri el.
Egyéb: az egyes fordulók előtt 7 nappal a benevezett szervezeteknek versenyértesítőt küldünk a
részletes tudnivalókról.

Budapest, 2006. február 23.
Postás-MATÁV SE
Tájfutó Szakosztály

Éjszakai tájfutó üzemi bajnokság (2006. május 12)

2006. szeptember 24. Szentendre
A verseny a Szentendre Kupa második napján, a Kő-hegy és Lajosforrás közötti, mély völgyekkel szabdalt területen, kitűnő időben zajlott le. A versenyterület mintegy 2,5 km-re volt a versenyközponttól, ami kiválóan alkalmas volt a bemelegítésre. Egyeseknek már itt alkalmuk volt eltévedni. A fiatalabbak kategóriájában Szebeni Zsolt az MDSC színeiben biztosan utasította maga mögé a szintén MDSC-s Takács Imrét és Dávid Lászlót. Az idősebbek kategóriáját Bögös István (MDSC) nyerte, aki gőzmozdonyként robogott át a hosszú átmeneten, több mint tíz percet verve itt a teljes mezőnyre. Futottak még - Szarvas Zoltán (OKTIG) a második és Hidvégi Attila (PKI) a harmadik helyen. Érdekesség, hogy a negyedik helyezettek mindkét kategóriában csak orrhosszal (≤húsz másodperc) maradtak le a dobogóról. A legfiatalabbak az idősekkel azonos pályán futottak, itt Hidvégi Tamás (PKI) lett a győztes, egy PKI-s családi csapat (Móricz Judit és az alig hat éves Ullrich Zsiga) és Fábics Gergő (PSE) előtt.